Veteriner Evi Size En Yakın Veteriner
Cengiz Elmas  Paylaş        Cengiz Elmas
Yedek Al Rahat uyu

Yedek Al Rahat uyu

Yedek  Almanın Önemi

Bilişimcinin dostu yedekleme sistemidir. Sistem yöneticisi eğer yedekleme nasıl olmalıdır bilir ve yedekleme sistemlerini profesyonel kullanırsa işinde büyük bir basamağı atlamış olacaktır.

Firmasında yedek alırken mutlaka bir "felaket" durumu için yedek alması gerek ve bu yedeğin ağ'a bağlı olmayan farklı bir mecrada olması önemlidir. Şimdi size büyük yedekleme sistemlerinin  pahalı yazılımlar vs olduğunu söyleyebilirler.  

Fakat bu konuda  illa bu yüksek maliyetli sistemleri almanız gerekmiyor. Tabi eğer sisteminizdeki veriler fazla ise ve kullanıcı sayınız yüksekse büyük yedekleme sistemlerini mutlaka almanız gerekir.  Neticede boş yere yapılmamış onlarda. Ama benim söylediğim küçük işletmeler ve daha çok her biri bağımsız çalışan bilgisayarların olduğu ortamlardır. 

Örneğin işletmede muhasebe bilgisayarı patronun bilgisayarı ve 2 personelin bulunduğu; bunların pc lerininde kendi başlarına yapılandığı gibi ortamlar. Tüm pc sahiplerinin ya kendileri yada ortak bir taşınabilir hdd ye yedeklerini en azından 15 günde veya ayda bir kere almaları gerekir.  Bu yedekleme için kullanılabilecek programlar windowsun kendi içinde olanları var.  

Benim önerim kişisel kullanım için ücretsiz olan GetDataBack yazılımınıda hazırlayan "DriveImage XML" programı. Bilgisayarın imajını alarak yedekliyor veya sadece dosya yedekleme içim Seagate 2TB Ethernet 3.5 inc Taşınabilir Disk tercih edilebilirsiniz. Veya DVD'ye yedekte tercih edilebilir ama mutlaka yedek eski bile olsa elinizde bir yedek dosyanız olması size katkısı olacaktır.

Paylaş       
Yorumlarınız bizim için önemli, lütfen yazınız

Medyabim Hazır Site